Program Festivalul Sighisoara Medievala 25-27 Iulie 2014

0
194
views

Vineri – 25 Iulie 2014
10.00 Instalarea taberelor Cavaleresti si a corturilor Mestesugaresti
Cetatea Sighisoara
12.00 Animatie Medievala Cetatea Sighisoara
17.00 Marea Parada de deschidere Centru, Cetatea Sighisoara
Scena Piata Cetatii (Piata Arhanghelului Mihail)
17.25 Tobosarul Cetatii
17.35 Pecetluirea Hrisoavelor de buna pace – Toata suflarea festivalului
17.45 Spectacol Stegari Ordinul Cavalerilor ArtGotica
18.10 Confruntarea Menestrelilor
Spectacol Muzical Medieval
Lupus Dacus, Truverii, Cimpoierii de Transilvania, Nomen est Omen XX,
Bucium, Cva Domini, Huniadi Cantores, Ensemble Forfaitz
18.50 Menestreli ai veacului nostru Concert Adrian Ivanitchi & Band
19.30 Spectacol Medieval Cavaleresc Ordinul Cavalerilor de Medias
20.10 Concert Ensemble Forfaitz
21.00 Concert Cimpoierii de Transilvania
21.45 Spectacol Medieval Cavaleresc Ordinul Cavalerilor Lup
22.30 Concert Bucium
23.15 Concert Lupus Dacus
00.00 Retragere cu Torte Toata suflarea festivalului
Scena Piata Turnului cu Ceas (Piata Sfântului Gheorghe)
18.00 Spectacol Interactiv Medieval Ordinul Cavalerilor Lup,
Cavalerii Strajerii Moldovei
18.40 Recital Huniadi Cantores
19.20 scoala Cavalerilor Scutierii de Muhlbach
19.50 Concert Truverii
20.30 Dansuri Medievale Trupa Nosa
21.00 Spectacol Stegari Ordinul Cavalerilor ArtGotica
Scena Piata Boema (Piata Sfântului Bernard)
18.00 Animatie Medievala Ordinul Cavalerilor Cerb
18.30 Recital Cva Domini
19.00 Recital Terra Alba
19.40 scoala de muzica medievala Lupus Dacus
20.20 Concert Nomen Est Omen XX

Sambata 26 IULIE 2014
Ora Scena Piata Cetatii (Piata Arhanghelului Mihail)
10.30 scoala micilor scutieri Scutierii de Muhlbach
11.30 scoala de muzica medievala Lupus Dacus
12.00 Concursuri interactive cavaleresti Ordinul Cavalerilor Lup, Cavalerii Strajerii Moldovei
13.00 Dansuri medievale Ordinul Cavalerilor de Medias
14.00 Pauza tehnica
16.00 Parada de zi Toata suflarea festivalului
16.25 Tobosarul Cetatii
16.30 Confruntarea Menestrelilor
Spectacol Muzical Medieval Lupus Dacus, Truverii, Cimpoierii de Transilvania, Nomen est Omen XX,
Bucium, Cva Domini, Huniadi Cantores, Ensemble Forfaitz
17.00 Spectacol Stegari Ordinul Cavalerilor ArtGotica
17.40 Dansuri medievale Trupa Nosa
18.10 Concert Ensemble Forfaitz
18.50 Turnir Cavaleresc Ordinul Cavalerilor de Medias
19.30 Concert Cimpoierii de Transilvania
20.10 Concert Nomen est Omen XX
21.00 Rugaciunea Cavalerilor Toate ordinele cavaleresti
21.20 Parada – Drumul Reculegerii Toata suflarea festivalulfestivalului
21.40 Spectacolul 700
(Teatrul Scena, Ordinul Cavalerilor Lup, Lupus Dacus, Ordinul Cavalerilor de
Medias, Ordinul Cavalerilor ArtGotica, Cavalerii Strajerii Moldovei,
Scutierii de Muhlbach, Terra Alba, Trupa ScHema, Trupa Fabulous)
23.40 Concert Bucium
00.10 Menestreli ai veacului nostru Concert Mircea Baniciu & Band
01.00 Retragere cu torte Toata suflarea festivalului
Scena Piata Turnului cu Ceas(Piata Sfantului Gheorghe)
10.30 Animatie Medievala Cavalereasca Ordinul Cavalerilor Cerb
11.00 Dansuri medievale Trupa Nosa
11.30 Prezentare de arme Ordinul Cavalerilor de Medias
12.00 Scoala de dansuri medievale Ordinul Cavalerilor Lup
12.30 Taverna Cavalerilor–Scena de Han Ordinul Cavalerilor Lup
13.10 Recital Truverii
13.40 Pauza Tehnica
17.00 Farsa populara interactiva Trupa ScHema
17.45 Concert Huniadi Cantores
18.30 Spectacol Medieval Cavaleresc Scutierii de Muhlbach
19.15 Spectacol Fii Lupului Ordinul Cavalerilor Lup, Lupus Dacus, Cavalerii Strajerii Moldovei
20.00 Spectacol Stegari si Dansatoare Ordinul Cavalerilor ArtGotica,Trupa Nosa
20.30 Concert Truverii
Scena Piata Boema(Piata Sfântului Bernard)
11.00 Animatie Medievala pentru copii Trupa ScHema
12.00 Povesti medievale pentru copii Teatrul Scena
13.00 Atelier de heraldica Alexandru Marginean
14.00 Pauza Tehnica
17.30 Atelier de lupte scenice medievale Liviu Pancu
18.10 Recital Cva Domini
18.50 scoala de dans medieval Ordinul Cavalerilor Lup
19.30 Recital Terra Alba

DUMINICA 27 IULIE 2014
Ora Scena Piata Cetatii (Piata Arhanghelului Mihail)
11.30 Dansuri medievale Ordinul Cavalerilor de Medias
12.00 scoala de muzica medievala Lupus Dacus
12.30 scoala micilor scutieri Scutierii de Muhlbach
13.00 Concursuri interactive cavaleresti Ordinul Cavalerilor Lup, Cavalerii Strajerii Moldovei
16.00 Tobosarul Cetatii
16.10 Parada de zi Toata suflarea festivalului
16.30 Duelul Menestrelilor si Confruntarea Cavalerilor Ordinele cavaleresti si trupele de
muzica invitate
17.15 Menestreli ai veacului nostru Recital Florin Sasarman
18.00 Menestreli ai veacului nostru Concert Ducu Bertzi & Band
18.45 Concert Truverii
19.30 Concert Bucium
20.15 Spectacol 700
(Teatrul Scena, Ordinul Cavalerilor Lup, Lupus Dacus, Ordinul Cavalerilor de
Medias, Ordinul Cavalerilor ArtGotica, Cavalerii Strajerii Moldovei,
Scutierii de Muhlbach, Terra Alba, Trupa ScHema, Trupa Fabulous)
22.15 Concert Lupus Dacus
23.00 Foc de Artificii
Scena Piata Turnului cu Ceas (Piata Sfântului Gheorghe)
11.30 scoala de dansuri medievale Ordinul Cavalerilor Lup
12.00 Animatie Medievala Cavalereasca Ordinul Cavalerilor Cerb
12.30 Taverna Cavalerilor–Scena de Han Ordinul Cavalerilor Lup
13.00 Prezentare de arme Ordinul Cavalerilor de Medias
13.40 Pauza Tehnica
17.15 Dansuri medievale Trupa Nosa
17.45 Spectacol Medieval Cavaleresc Scutierii de Muhlbach
18.15 Concert Ensemble Forfaitz
19.00 Concert Nomen est Omen XX
19.45 Concert Cimpoierii de Transilvania
Scena Piata Boema (Piata Sfântului Bernard)
11.00 Povesti medievale pentru copii Teatrul Scena
12.00 Animatie Medievala pentru copii Trupa ScHema
13.00 Atelier de lupte scenice medievale Liviu Pancu
14.00 Pauza Tehnica
17.30 scoala de dans medieval Ordinul Cavalerilor Lup
18.10 Recital Cva Domini
18.50 Recital Terra Alba

Sursa sighisoaramedievala.ro